Zloženie stimulačných prípravkov na podporu erekcie

Príprava stimulačných prípravkov na erekciuNa podporu erekcie a elimináciu erektilnej dysfunkcie sa v posledných rokoch objavilo množstvo prípravkov. Skutočné účinky týchto prípravkov často ďaleko zaostávajú za marketingom a reklamnými sľubmi predajcov.

Účinky ktoréhokoľvek prípravku alebo lieku sa odvíjajú výlučne len od ZLOŽENIA prípravku.

Zloženie stimulačných prípravkov na podporu erekcie väčšinou pozostáva zo 4 základných skupín látok a sú to:
.

  1. Rastlinné výťažky
  2. Aminokyseliny
  3. Doplnkové látky
  4. Vitamíny, minerály a stopové prvky

.
Rastlinné výťažky (extrakty) sú najdôležitejšou zložkou prípravkov nielen na podporu erekcie. Obsahujú veľmi špecifické látky (fytochemikálie), ktoré narozdiel od aminokyselín, vitamínov či minerálov, nie je možné prijať v bežnej strave.
Z rastlinných výťažkov sa používajú extrakty obsahujúce látky, ktoré pôsobia stimulačne, uvoľňujúco na tkanivá penisu, zlepšujú prekrvenie a cirkuláciu krvi, stimulujú fyzickú a sexuálnu aktivitu, rozširujú krvné cesty, podporujú činnosť srdca, pôsobia ukľudňujúco a proti stresu, zvyšujú plodnosť, stimulujú imunitu, podporujú tvorbu testosterónu a zvyšujú aktivitu testosterónu, zvyšujú libido, podporujú činnosť prostaty a nadobličiek, stimulujú pamäť a sústredenosť, zvyšujú tvrdosť penisu, znižujú hladinu cholesterolu, používajú sa ako afrodiziakum.

Aminokyseliny sú stavebnými jednotkami proteínov, ktoré majú v organizme veľmi rozmanité úlohy, napríklad katalyzujú metabolické reakcie, zúčastňujú sa na replikácii DNA či na reakciách na rôzne podnety, zabezpečujú transport molekúl. V prípravkoch na podporu erekcie sa používajú aminokyseliny, ktoré služia ako prekurzor pre syntézu oxidu dusnatého (NO), urýchľujú hojenie tkanív, znižujú krvný tlak, podporujú vitalitu krvných ciest a sú súčasťou močovinového cyklu.

Do stimulačných prípravkov na podporu erekcie sa pridávajú aj doplnkové látky, ktoré podporujú motorické funkcie, zlepšujú funkcie prostaty a znižujú hladinu cholesterolu v krvi, podporujú prenosy nervových vzruchov, pomáhajú predchádzať ochoreniam srdca a ateroskleróze. Najčastejšie sa používajú látky inozín, beta sitosterol, dopamín, lykopén.

V stimulačných prípravkoch sa často objavujú vitamíny E, B3, B6, B9, B12, β-karotén (provitamín A) a minerály mangán, vápnik, zinok, horčík, selén, chróm, železo. Pokiaľ máte vyváženú stravu, vitamíny a minerály nemusíte umelo dopĺňať. Ak sa tak predsalen rozhodnete, určite si radšej v lekárni kúpte multivitamínový a multiminerálny prípravok, kde budú naozaj všetky látky, ktoré telo potrebuje pre správne fungovanie.

KLIKNITE SEM a pozrite si POROVNANIE ZLOŽENIA a ÚČINKOV
7 prípravkov na podporu erekcie predávaných na Slovensku.

.

Napíšte reakciu