Účinky rastlinných extraktov v prípravkoch na erekciu

Rastlinné_extrakty na erekciuSchopnosť dosiahnuť erekciu môžete opäť získať pomocou vhodnej kombinácie výťažkov z liečivých rastlín. Prečítajte si prehľad rastlinných extraktov a ich účinkov, ktoré sa najčastejšie objavujú v prípravkoch na podporu erekcie.

Rastlinné extrakty obsahujú množstvo aktívnych látok, ktoré pôsobia na fyziologické fungovanie organizmu a teda aj na spúšťací a udržiavací mechanizmus erekcie. Aktívne látky z liečivých rastlín sa nedajú nahradiť stravou a ich obsah v rastlinách je špecifický pre každý rastlinný druh. Preto je veľmi dôležité, aby boli extrakty v stimulačnom prípravku starostlivo vybrané a skombinované pre synergický efekt.

KLIKNITE SEM a pozrite si POROVNANIE ZLOŽENIA a ÚČINKOV
7 prípravkov na podporu erekcie predávaných na Slovensku.

.

Rastlinné extrakty a ich účinky:

.

I.  Krpčiarka šípolistá (Epimedium Sagittatum)

Aktívnou látkou krpčiarky je ikarín (icariin), ktorý zvyšuje hladinu oxidu dusnatého (NO) v tele, čím uvoľňuje tkanivá v penise a zvyšuje tlak krvi v penise. Ikarín má podobný mechanizmus účinku ako sildenafil (Viagra).
.

II.  Kotvičník zemný (Tribulus Terrestris)

Prínos kotvičníka spočíva najmä v jeho celkovej podpore výkonnosti ako fyzickej tak aj sexuálnej. Používa sa pri silovom tréningu a tiež ako afrodiziakum. Vďaka jeho účinkom na endotel ciev a na fyzilogické mechanizmy závislé na oxide dusnatom sa využíva na podporu dosiahnutia erekcie.
.

III.  Mukuna pŕhlivá (Mucuna pruriens)

Semená mukuny obsahujú látku L-DOPA, ktorá je krekurzorom dopamínu, norepinefrínu a epinefrínu. Mukuna sa používa na liečbu mužskej neplodnosti, ako afrodiziakum, na liečbu artritídy, pri nervových poruchách a tiež pri Parkinsonovej chorobe, pre jej neuroprotektívne účinky.
.

IV.  Muira Puama (Ptychopetalum olacoides)

Muira puama má stimulačné účinky, pôsobí ako afrodiziakum, ale tiež ako nervový stimulant zvyšujúci vnímavosť sexuálnych stimulov. Rastlina obsahuje vysoký podiel prirodzene sa vyskytujúcich sterolov, ktoré telu slúžia ako stavebný materiál pre tvorbu hormónov ako je testosterón. Muira puama zvyšuje libido a tiež zlepšuje tvrdosť penisu pri erekcii.
.

V.  Ženšen sibírsky (Eleutherococcus senticosus)

Sibírsky ženšen pomáha pri regenerácii nadobličiek, ktorých správne fungovanie má výrazný vplyv na sexuálne zdravie. Ženšen sibírsky posilňuje imunitu, pomáha pri vyčerpaní a zvládaní stresu a je často využívaný u ľudí trpiacich fibromyalgiou, artritídou a inými autoimunitnými ochoreniami.
.

VI.  Ženšen peruánsky (Lepidium meyenii) (Maca)

Peruánsky ženšen má povzbudivé účinky, priaznivo pôsobí na plodnosť a pomáha organizmu dosiahnuť hormonálnu rovnováhu. Maca sa používa na liečbu erektilnej dysfunkcie, osteoporózy, benígnej hyperplázii prostaty a pre zlepšenie pamäťových schopností. Maca sa často používa v kombinácii s kotvičníkom zemným (Tribulus Terrestris) pre zvýšenie libida a pre zdravú sexuálnu odozvu. Ženšen peruánsky podporuje erekciu a zvyšuje počet a pohyblivosť spermií.
.

VII.  Ženšen indiánsky (Withania somnifera)

Adaptogény v indiánskom ženšeni pomáhajú pri chronickom strese svojimi ukľudňujúcimi účinkami na organizmus. Ženšen indiánsky obsahuje withanolidy, ktoré zvyšujú aktivitu steroidných hormónov ako testosterón a progesterón. Afrodiziakálne účinky tejto rastliny majú pôvod práve v jej schopnosti zvýšiť hladinu testosterónu v tele, čo povzbudí sexuálnu aktivitu človeka. Ženšen indiánsky tiež uvoľňuje krvné cesty a stimuluje cirkuláciu krvi a má tiež protizápalové účinky.
.

VIII.  Ženšen ázijský (Panax Ginseng)

Koreň ženšenu ázijského má adaptogénne účinky a zlepšuje fyzický výkon, vitalitu, odolnosť voči stresu a stárnutiu. Využíva sa pri únave a vyčerpaní, strese, ochoreniach pečene a chronických ochoreniach.
.

IX.  Serenoa plazivá (Serenoa repens) (Saw Palmetto)

Plody palmy Saw Palmetto obsahujú vysoký podiel mastných kyselín a fytosterolov. Saw Palmetto extrakt sa dlhodobo využíva pri liečbe benígnej hyperplázii prostaty. Extrakt z plodov serenoa plazivej sa používa na zvýšenie prietoku moču, na ukľudnenie a na zvýšenie sexuálnej túžby ako afrodiziakum.
.

X.  Ginko dvojlaločné (Ginkgo biloba)

Extrakt z ginka obsahuje terpénové trilaktóny a flavonoidy a používa sa na zlepšenie prekrvenia tkanív. Ginko zvyšuje prítok krvi do mozgu, čím zlepšuje pamäť a koncentráciu a tiež zvyšuje prítok krvi do urogenitálnej oblasti, čím zvyšuje libido a posilňuje mechanizmus erekcie.
.

XI.  Ovos siaty (Avena Sativa)

Ovos obsahuje betaglukány, ktoré pomáhajú znižovať hladinu cholesterolu a hlavne posilňujú imunitný systém. Vďaka steroidným saponínom ovos podporuje zdravé libido.
.

XII.  Cezmína paraguajská (Ilex Paraguariensis)(Yerba Maté)

Yerba Maté obsahuje vysoké množstvo polyfenolov, ktoré pomáhajú potláčať symptómy alergií, znižovať riziko diabetes mellitus a vysokého krvného tlaku. Ďalej obsahuje látky, ktoré zvyšujú psychickú energiu a sústredenosť a látky, ktoré potláčajú chuť do jedla, čo môže byť prospešné pre ľudí na redukčnej diéte.
.

XIII.  Schizandra čínska (Schisandra chinensis)

Schizandra má adaptogénne účinky a zlepšuje mentálne funkcie, znižuje pocit únavy, zvyšuje fyzickú výdrž a imunitnú odpoveď a vo forme sirupu sa používa na zlepšenie dýchania.
.

XIV.  Hloh obyčajný (Crataegus Monogyna)

Hloh sa využíva na podporu činnosti srdca a kardiovaskulárneho systému a tiež ako antioxidant. Rozširuje koronárne cievy, zlepšuje okysličenie a energetický metabolizmus srdca a znižuje hladinu kyseliny mliečnej v srdcovom svale.
.

XV.  Šafran siaty (Crocus sativus)

Šafran je nielen korenina, ale používa sa aj na zníženie teploty pri horúčke, na úpravu menštruačného cyklu, ďalej proti epilopsii a kŕčom a pri tráviacich problémoch. Šafran znižuje chuť na sladké a preto sa využíva aj v doplnkoch výživy na redukciu hmotnosti.
.

XVI.  Kajenské korenie (Cayenne Pepper)

Kajenské korenie obsahuje veľa vitamínu A a aktívnu látku kapsaicín, ktorá rozširuje krvné cesty, čím zlepšuje cirkuláciu a prívod krvi do vnútorných orgánov, a zrýchľuje metabolizmus, čo je prospešné pre ľudí snažiacich sa schudnúť.
.

XVII.  Cuscuta chinensis (Kukučina čínska)

Semená kukučiny obsahujú látky, ktoré v Ázii používajú na spomaľovanie starnutia, proti zápalom, ako utlmovač bolesti a tiež ako afrodiziakum.
.

XVIII.  Pomarančovník horký (Citrus aurantium)

Synefrín je hlavnou aktívnom látkou kôry plodov pomarančovníka horkého. Pôsobí ako stimulant, potláča chuť do jedla a stimuluje srdce a cirkuláciu krvi. Odporúča sa užívať na podráždený žalúdok, pri syndróme chronickej únavy a pri gastrointestinálnych poruchách.
.

XIX.  Pestrec mariánsky (Silybum Marianum)

V rastline pestereca je aktívnou zložkou sylimarín, ktorý sa získava zo semien a využíva sa hlavne pri liečbe pečene a žlčníka.

.

Napíšte reakciu