Sexuálne polohy a udržanie erekcie

Sexuálne polohyHoci väčšina schopností byť dobrým milencom spočíva v uspokojení citových potrieb partnerky, vo vašom vzťahu musíte udržiavať aj vzrušenie, a to pomocou vyskúšania rôznych sexuálnych aktivít.

Pri súloži existuje šesť základných skupín polôh. V ich rámci sú známe nespočetné variácie, ktoré sa líšia len drobnosťami, napríklad polohou končatín alebo uhlom, ktorý zvierajú vaše telá. Niektoré polohy sú vhodné pri určitých situáciách (slabá erekcia, menší penis), iné ponúkajú len zábavu, no okrem novosti nemajú nijaký špeciálny význam, napriek tomu ich možno budete chcieť vyskúšať.

Pri skúšaní novej sexuálnej polohy si urobte drobné úpravy tak aby to vyhovovalo obom a aby ste sa cítili pohodlne. Pravdepodobne zistíte, že bez ohľadu na počet vyskúšaných polôh sa budete vracať len k tým, ktoré vám poskytujú najväčší pôžitok. Neznamená to, že ste konzervatívny. Jednoducho ste dostatočne experimentovali a zistili ste, čo máte radi. Najvhodnejší čas na experimentovanie je na začiatku nového vzťahu, keď chcete navzájom preskúmať svoje telá a zistiť túžby toho druhého. Alebo ste už spolu dlhý čas a chcete si oživiť milovanie niečím novým.

Pamätajte si, že:

  • Penetrácia (vniknutie) je najľahšia vtedy, keď má partnerka široko roztiahnuté stehná.
  • Polohy, v ktorých sa partnerkine kolená dotýkajú hrudníka, umožňujú najhlbšie vniknutie.
  • Poloha, pri ktorej má partnerka nohy spolu, poskytuje maximálnu stimuláciu penisu.

Polohy muž hore a najmä tzv. misionárska poloha, pri ktorej muž leží medzi mierne rozkročenými nohami ženy, sa zrejme používajú najčastejšie. Umožňujú takmer úplnú kontrolu súlože, no obmedzujú partnerku v pohybe. Tieto polohy sú pre väčšinu mužov najvhodnejšie na udržanie erekcie a dosiahnutie orgazmu.

Polohy žena hore mnohým párom mimoriadne vyhovujú. Pri týchto polohách vás môže partnerka aktívne milovať, dovoľujú jej kontrolovať hĺbku penetrácie i tempo súlože, čo môže byť užitočné, ak sa obáva nedostatočnej skúsenosti. Polohy žena hore sú výhodné aj vtedy, ak ste oveľa ťažší ako partnerka. Polohy, pri ktorých muž leží na chrbte pôsobia na neho uvoľňujúco. V polohe “obkročmo tvárou k chrbtu”, kedy muž leží na chrbte a žena je na ňom obkročmo otočená chrbtom, nie je penetrácia a stimulácia penisu príliš veľká a tak sa ľahšie odďaľuje ejakulácia. Táto poloha preto nie je vhodná pri slabej erekcii alebo slabom udržiavacom mechanizme erekcie.

Polohy vstupu zozadu umožňujú penetráciu v ľahu, sede, kľaku alebo keď je žena hore. Žena zvyčajne nenesie váhu tela svojho partnera a tak má počas súlože veľkú voľnosť pohybu. Väčšina týchto polôh má tú výhodu, že môžete zároveň láskať partnerkine prsia a klitoris.

Polohy vedľa seba sú ideálne na uvoľnené, nenáhlivé milovanie. Páry po milovaní často pohodlne zaspia v objatí. Žena je však v určitej nevýhode, pretože klitoris je málo stimulovaný tlakom vášho tela, no pri určitých variantoch ho môžete dráždiť ručne.

Polohy v sede len zriedka umožňujú viac pohybu alebo poskytujú priamu stimuláciu genitálií, no mnohé páry ich pokladajú za veľmi erotické jednak pre ich novosť a jednak pre silný pocit intimity. Sú to aj oddychové polohy, ktoré možno použiť, ak sa chcete milovať po únavnom prvom kole.

Polohy v stoji prinášajú najmä novosť, vniknutie je však často problematické a to najmä vtedy, ak ste oveľa vyšší ako partnerka. Partnerka si niekedy musí na niečo stať, aby ste sa vôbec mohli takýmto spôsobom milovať.

Počas súlože je prirodzené aj niekoľkokrát meniť polohu. Môžete začať v polohe muž hore, ktorá je najpohodlnejšia na hlbšie vniknutie a potom, keď sa pošva partnerky na chvíľu uvoľní, prejsť do polohy vstupu zozadu alebo do polohy hlbokej penetrácie. Ak je však pre vás najpríjemnejší orgazmus v polohe muž hore, s priblížením vyvrcholenia sa opäť vráťte do tejto polohy. Polohy muž hore sú taktiež najvhodnejšie na posilnenie nedostatočnej erekcie a udržanie si erekcie.

Napíšte reakciu