Liečba problémov erekcie

Liečba problémov erekcieAk sa zlyhania erekcie zjavujú tak často, že ohrozujú váš sexuálny život a naše rady vám zatiaľ nepomohli, skúste nasledujúcu zostavu cvičení. Ich cieľom je odstrániť obavy a naučiť vás, že hoci erekcia ustupuje, jemná stimulácia ju môže opäť obnoviť. Pri tomto cvičení nebudete mať obavy o výkon, pretože sa od vás sexuálny výkon nežiada. Práve naopak, nedovoľuje sa vám súložiť, až kým nezískate potrebnú sebadôveru.

Prvú časť cvičení môžete robiť bez partnerky. Potom však potrebujete spoluprácu sympatickej ženy, ktorá vás má natoľko rada, že s vami prejde s trpezlivosťou a v ideálnom prípade aj s potešením všetky stupne, ktoré sú súčasťou liečby. Ak takú partnerku momentálne nemáte alebo zo strachu z impotencie sa vyhýbate každému sexuálnemu vzťahu, v ďalšom článku vám prinesieme návod ako nájsť takú partnerku, akú potrebujete.

Nasledujúce cvičenia skúšajte robiť vtedy, keď máte najlepšiu chuť na sex.

  1. Začnite stimulovať svoj penis pomocou akýchkoľvek predstáv, ktoré vás vzrušujú, až kým sa penis úplne nevzpriami. Ak nemôžete dosiahnuť erekciu týmto spôsobom, jednoducho procedúru opakujte každý deň, až kým neuspejete. Teraz stimuláciu zastavte a nechajte erekciu úplne odznieť. Prenesenie pozornosti na nejaký asexuálny predmet odznenie erekcie urýchli.
  2. Keď váš penis ochabne, začnite opäť masturbovať a keď dosiahnete úplnú erekciu, znova ju vedome nechajte odznieť. Potom sa stimulujte po tretíkrát a ak chcete, pokračujte až po ejakuláciu. Ak je pre vás ťažké po ústupe vzrušenia získať novú erekciu alebo ju nemôžete dosiahnuť už na začiatku cvičenia, použite zvlhčujúci prostriedok, ktorý vaše pocity a odozvu podstatne zvýši.

Cvičenie ústupu a opätovného vyvolania erekcie opakujte tak dlho, až kým ste si istý, že ju dokážete dosiahnuť aspoň takto osamote. Dôveru by ste mali získať po treťom alebo štvrtom opakovaní celého cvičenia.

Teraz potrebujete spolupracujúcu partnerku, s ktorou si prečítate a prediskutujete ďalší postup cvičenia. Obaja si musíte uvedomiť, že ak má mať liečba úspech, treba byť sebeckí a svoje potreby klásť na prvé miesto. Vaša partnerka musí byť pripravená aj na frustráciu, pretože v tomto štádiu nesmiete súložiť, hoci budete obaja veľmi vzrušení. Na konci každého cvičenia však môžete partnerke vyvolať orgazmus manuálne alebo orálne.

  1. Prevádzajte spolu cvičenia koncentrujúce pocity. Napríklad masážne cvičenia a hladkanie chrbta partnerky, hladkanie partnerkiných stehien a nôh. Partnerka vám zasa môže láskavo masírovať hrudník a potom chrbát. Uvoľnite sa a tešte sa z partnerkinho láskania. Netrápte sa, či sa vám podarí dosiahnuť erekciu alebo nie.
  2. Vaša partnerka vás manuálne stimuluje, aby vás priviedla k erekcii, ale nie k orgazmu. Zvlhčené ruky partnerky zintenzívňujú pocity a uľahčujú erekciu. Túto časť cvičenia je najlepšie prevádzať v tom čase, keď sú vaše reakcie najpohotovejšie, nie keď ste unavený alebo vystresovaný.
  3. Ak ste dosiahli erekciu, partnerka prestane a počká, až kým u vás erekcia neustúpi a potom vás opäť začne stimulovať. Ak je ochotná stimulovať vás orálne, zistíte, že je to spoľahlivý spôsob ako znova získať erekciu, prípadne ako ju získať na začiatku cvičenia, ak to ide ťažko. Pri tomto kroku sa presvedčíte, že hoci sa erekcia stratila, možno ju opäť získať. Ak ste si už istý, že dokážete získať, stratiť a znova získať erekciu v prítomnosti partnerky, nechajte ju, aby vás priviedla až k orgazmu.

Tieto cvičenia prevádzajte 3- alebo 4-krát za týždeň počas 3 alebo 4 týždňov a až potom prejdite k záverečnému stupňu cvičení, v ktorom sa naučíte uvoľniť v partnerkinej pošve.

  1. Partnerka na vás sedí obkročmo a láska váš penis, až kým nedosiahnete erekciu, pričom sa nepokúšate o vniknutie.
  2. Vaša partnerka si zavedie penis do pošvy. Sústreďte sa na chvíľu na svoj pocit a potom ju požiadajte, aby sa jemne pohybovala. Keď cítite, že dosahujete orgazmus, požiadajte ju, aby penis vytiahla. V tomto štádiu v nej neejakulujte. Ak máte obavy zo straty erekcie, nasledujúci raz sa neusilujte o úplné vniknutie, len si penis trite medzi pyskami ohanbia.
  3. Ak už máte dobrý pocit z prítomnosti v pošve, môžete začať robiť trecie pohyby aktívne v tempe, ktoré vám vyhovuje. Partnerka môže zvyšovať vaše vzrušenie hladkaním semenníkov alebo použitím pošvových svalov na stlačenie penisu. Prípadne vám môže penis stimulovať ručne. Môžete ejakulovať vnútri pošvy, ale prestaňte, len čo začnete mať obavy.
  4. Ak je pre vás ťažké ejakulovať s partnerkou hore, zaujmite pri nasledujúcom cvičení polohu muž hore. So vzrastajúcou sebadôverou experimentujte v nových polohách a do partnerky vnikajte silnejšie. Hneď ako ucítite, že strácate erekciu, vždy spomaľte a vychutnávajte si len pocit prítomnosti v pošve.

Ak ste cvičenie absolvovali postupne a nemáte pocit, že ešte nie ste dostatočne pripravený ale musíte sa ponáhľať k ďalšej časti cvičení, váš sexuálny výkon by mal byť v priebehu niekoľkých mesiacov omnoho spoľahlivejší. Ešte sa môžu vyskytnúť obdobia, kedy budete mať strach (napríklad v novom sexuálnom vzťahu), ale už len vedomie, že ovládate techniky ako problémom zamedziť vás dostatočne ukľudní. Pre sexuálne nabudenie a zminimalizovanie rizika zlyhania môžete užívať prírodný stimulačný prípravok Erector obsahujúci látky pre obnovu spúšťacieho a udržiavacieho mechanizmu erekcie.

Napíšte reakciu